تراورتن کرم طرق | سنگی از معادن خاص و برتر ایرانی

تراورتن کرم طرق

تراورتن کرم طرق؛ سنگی خوش قیمت و باکیفیت

سنگ هایی که با عنوان تراورتن شناخته می شوند، سنگ های آهکی هستند که از فعالیت چشمه های آب گرم ساخته می شوند. یکی از انواع این سنگ ها، سنگ تراورتن کرم طرق استاین سنگ در معادن مختلفی در اطراف روستای طرق ایران تولید و به بازار عرضه می شوداگر قصد خرید این سنگ را دارید، می توانید از طریق وب سایت مدیا سنگ و فروشگاه های فعال در آن اقدام کنید. در این مطلب نیز این سنگ را از جهات مختلف برای شما بررسی کرده ایم.

تراورتن کرم طرق | سنگی از معادن خاص و برتر ایرانی - مدیا سنگ

 

 

 

تراورتن کرم طرق؛ سنگی متخلخل و ارزان

همان طور که در ابتدای متن نیز به این نکته اشاره کردیم، سنگ های تراورتن سنگ های آهکی هستند که از فعالیت چشمه های آب گرم ایجاد می شوند. این سنگ ها نوعی سنگ میان مرمر و آهک هستند و به طور طبیعی در کنار چشمه ها، غارها و مکان های مشابه می توانید آن ها را پیدا کنید.

مطلب پیشنهادی: تراورتن کرم طرق | سنگی از معادن خاص و برتر ایرانی

اگر بخواهیم ساختار و روش به وجود آمدن سنگ های تراورتن را بررسی کنیم، باید بگوییم که در این سنگ ها دی اکسیدکربن وجود دارد که در زمان رسوب گذاری و تشکیل سنگ آزاد می شود. همین باعث می شود تا روی سنگ تراورتن بافت اسفنجی و حفره ای وجود داشته باشد.

دلیل اینکه سنگ تراورتن دارای تنوع رنگ بالایی است، ناخالصی های موجود در آن می باشد. از جمله ناخالصی های این سنگ می توان به آهن، سیلیس، منگنز و مواد آلی دیگر اشاره کرد که باعث می شوند تا این سنگ به رنگ های مختلفی مانند سفید، کرم، شکلاتی، طوسی، قرمز و زرد دیده شود.

 

سنگ تراورتن طرق چه ویژگی هایی دارد؟

نکته ای که درباره سنگ تراورتن وجود دارد، این است که این سنگ درست مانند هر نوع سنگ دیگری، از ویژگی های خاصی برخوردار است. اگر به فکر خرید تراورتن کرم طرق هستید، پیشنهاد می کنیم درباره ویژگی های این نوع سنگ بدانید.

برخی از ویژگی های سنگ تراورتن طرق عبارتند از:

•متخلخل بودن: برخلاف بسیاری از سنگ های دیگر، سنگ های تراورتن متخلخل هستند.

•قیمت رقابتی: در کنار برخورداری از ویژگی های برتر، قیمت مناسب نیز دارند.

•ساب پذیری مناسب: تراورتن کرم طرق ساب پذیری عالی و راحتی دارد.

•ایجاد عایق مناسب: تراورتن کرم طرق در برابر حرارت و صوت عایق ایجاد می کند.

•وزن مناسب: تراورتن وزن کمی دارد و می توانی برای سازه هایی که محدودیت وزنی دارند، از این محصول استفاده کنید.

•چسبندگی ملات: تراورتن کرم طرق به خوبی به ملات می چسبد .

 

از سنگ تراورتن در چه مواردی استفاده می شود؟

سنگ های تراورتن امکان استفاده را در انواع فضاهای داخلی و خارجی دارندبه طور عمده، از این نوع سنگ در نمای ساختمان استفاده می شود. اما می توانید متناسب با شرایط و نیاز خود، از این سنگ در بخش های دیگر نیز استفاده کنید.

از جمله برخی از موارد استفاده از سنگ های تراورتن می توان به سنگ نمای بیرون ساختمان، سنگ نمای دیوارهای داخلی، دیواره های راه پله، سنگ فرش محوطه، نمای ترکیبی، نمای هتل، فروشگاه، فضای داخلی منزل و حتی درپوش و قرنیز استفاده کرد

تراورتن کرم طرق | سنگی از معادن خاص و برتر ایرانی - مدیا سنگ

به طور کلی، این سنگ ها کاربرد گسترده ای دارنددر نتیجه، برای انواع دکوراسیون و سبک طراحی می توانید از آن استفاده کنید.  در فروشگاه ها و مجموعه هایی که در مدیا سنگ قرار دارند می توانید انواع سنگ تراورتن طرق و کرم را با قیمت مناسب خریداری کنید.

مطلب پیشنهادی:بررسی خصوصیات سنگ تراورتن و استفاده در شهرها

 

چه معادنی امکان استخراج و تولید سنگ تراورتن کرم طرق را دارند؟

سنگ تراورتن طرق، همان طور که از نام آن مشخص است، در روستای طرق رود ساخته می شود. این روستان در اصفهان و اطراف شهر کاشان واقع شده استدر این میان، حتما به این نکته توجه داشته باشید این سنگ دارای رنگ های مختلفی است و در زمان خرید باید حتما رنگ سنگ مورد نظرتان را انتخاب کنید.

 

اسلب تراورتن کرم طرق

نکته ای که درباره سنگ تراورتن کرم طرق وجود دارد این است که این سنگ علاوه بر اینکه به صورت تایل و در ابعاد ۴۰ سانتی متری طولی ساخته می شود، می توانید آن را به صورت اسلب نیز خریداری کنید. شاید در گذشته اسلب ها چندان کاربردی نبودند، اما در حال حاضر، کاربری آن ها دائما در حال گسترش است و می توانید از آن ها برای بخش های مختلف استفاده کنید.

باید به این نکته اشاره کنیم که در گذشته فراوری اسلب تراورتن به صورت قله بر انجام می شد که برای این منظور، دستگاه های تک یا سی تیغ استفاده می شوند. اما در حال حاضر، به راحتی و از طریق اره مخصوص می توان این کار را انجام داد.

 

برخی از عواملی که در تعیین قیمت تراورتن کرم تاثیر دارند؟

اگر به فکر خرید سنگ تراورتن هستید، پیشنهاد می کنیم با عواملی که می توانند روی قیمت آن تاثیرگذار باشند، آشنا شوید.

تراورتن کرم طرق | سنگی از معادن خاص و برتر ایرانی - مدیا سنگ

هرکدام از این موارد بسیار مهم و تاثیرگذار هستند و می توانند به نوبه خود روی تعیین قیمت تاثیرگذار باشند.

توجه کنید که درصد سفیدی و روشن بودن تراورتن می تواند تاثیر زیادی روی قیمت آن بگذارد. هرچقدر که سنگ سفید تر باشد، قیمت آن بالاتر خواهد بود. در کنار این، به قد و پای بلند سنگ نیز توجه کنید. هرچقدر که میزان خلل و فرج سنگ کمتر باشد، یعنی در ساخت آن از رزین کمتری استفاده شده است. در نتیجه، قیمت آن به مراتب بالاتر خواهد بود.

 

 

توجه کنید که وجود خط، رگه و هاله می تواند به نوبه خود در تعیین قیمت سنگ تراورتن کرم طرق تاثیرگذار باشد. هرچقدر که سنگ مورد نظر شما پاک تر و دارای خطوط و گره های کمتر باشد، به مراتب قیمت آن بالاتر خواهد بود.

توجه کنید که ضخامت برش و قطر سنگ تراورتن می تواند تاثیر به سزایی در قیمت آن بگذارد. طبیعتا هرچقدر که ضخامت برش سنگ بیشتر و دقیق تر باشد، سنگ مرغوب تر است و قیمت آن هم بالاتر می رسد.

تراورتن کرم طرق | سنگی از معادن خاص و برتر ایرانی - مدیا سنگ

در نهایت، فراموش نکنید که کیفیت فراوری و مواد مصرفی نیز می تواند به نوبه خود روی قیمت سنگ تراورتن کرم طرق تاثیر به سزایی بگذارد. هرچقدر که کیفیت مواد مصرفی بالاتر باشد، قیمت تمام شده سنگ بالاتر خواهد بود.

 

سنگ تراورتن کرم را از کجا بخریم؟

اگر به فکر خرید سنگ تراورتن کرم طرق هستید، می توانید از خدمات مجموعه مدیا سنگ در این زمینه استفاده کنید. در وب سایت ما لیست کاملی از افراد و فروشگاه هایی که این سنگ ها را ارائه می دهند وجود دارد و می توانید به راحتی هرچه تمام، خرید خود را با تضمین کیفیت و البته قیمت رقابتی انجام دهید. در صورت نیاز به خدمات پشتیبانی، کافی است همین حالا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *