قیمت سنگ نما | بررسی انواع سنگ نمای ساختمان برای خرید ۲۰۲۴

قیمت سنگ نما

سنگ نما یکی از متریال ساختمانی محبوب برای تزیین و بهبود ظاهر خانه‌ها و ساختمان‌ها است. اگر شما نیز به دنبال خرید سنگ نما با قیمتی مناسب و بهینه هستید، باید به انتخاب معتبرترین منابع و فروشگاه‌ها توجه کنید. در این راستا، مقایسه قیمت سنگ نما در مکان‌های مختلف و دریافت مشاوره تخصصی در خرید سنگ نما می‌تواند به شما کمک زیادی کند. همچنین، نیاز به اطلاعات دقیق در مورد انواع مختلف سنگ نما و خصوصیات آنها نیز امری ضروری است تا بتوانید تصمیمات بهتری در خصوص انتخاب سنگ نما بگیرید و از زیبایی و ارزش افزوده به ساختمان خود بهره‌مند شوید. در دنیای امروز، ساختمان‌ها از مواد و مصالح متنوعی برای ایجاد سنگ نمای خود بهره می‌برند.

سنگ نما به عنوان یک جزء اساسی در فرآیند طراحی و زیباسازی ساختمان‌ها به شدت توجه معماران و سازندگان را به خود جلب کرده است. این مواد با ظاهرها و ویژگی‌های متعددی در اختیار ما قرار دارند. اگر شما نیز قصد خرید سنگ نما برای ساختمان خود را دارید، ملاحظات زیر را به عنوان راهنمایی مفید در نظر بگیرید:

 • زیبایی: نمای بیرونی ساختمان به‌منظور شناسنامه زیبایی ساختمان است. در هنگام خرید بهتر است سنگ نمای زیبایی را انتخاب کنید تا نمای خارجی ساختمان موردتوجه دیگران و افراد رهگذر قرار بگیرد.
 • مقاومت در برابر شرایط آب‌وهوایی: سنگ نمای ساختمان در معرض نور شدید خورشید، بادوباران، و… قرار دارد. ازاین‌رو، سنگ نمای ساختمانی را به‌گونه‌ای انتخاب کنید که در مقابل این عوامل فرسوده، کثیف و کدر نشود.
 • نظافت: قسمت بیرونی ساختمان در برابر انواع آلودگی‌ها قرار می‌گیرد. بنابراین، نظافت سنگ نمای ساختمان تأثیر بسزایی در زیبایی و جلوه آن دارد. نظافت سنگ نمای ساختمان با بهره‌گیری از شوینده‌های ساده ممکن است. پس، این سازه ساختمانی شامل نظافت و نگهداری آسانی است که زیبایی آن را به دنبال دارد.

سنگ کار شده در نما

خرید بهترین سنگ نمای ساختمان

سنگ نمای ساختمان زیبایی ظاهری آن را تعیین می‌کند. ازاین‌رو، انتخاب و خرید بهترین سنگ نمای ساختمان حائز اهمیت است. بهترین سنگ نمای ساختمان شامل ویژگی‌های زیر است:

 1. کانی‌های مورداستفاده در آن بررسی شوند.
 2. از مقاومت خمشی و کششی بالایی برخوردار باشد.
 3. مقاومت بالایی را در برابر فشارها و ضربات فیزیکی دارا باشد.
 4. ضد آب باشد. در واقع، باید در برابر نفوذ آب به زیر سنگ مقاوم باشد. نفوذ آب به زیر سنگ نمای ساختمان باعث خوردگی، یخ‌زدگی و در نهایت ترک خوردن آن می‌شود.
 5. بهترین سنگ نمای ساختمان نوعی از آن است که به‌راحتی صیقل و برش داده شود.

نوع سنگ مناسب برای نمای ساختمان به عوامل متعددی ارتباط دارد، از جمله طراحی ساختمان، محل و شرایط اقلیمی، بودجه، و سلیقه شما. در ادامه جدول زیر این مورد را بررسی کرده‌ایم که سنگ مناسب نما از نظر جنس چه سنگی است.ویژگی های سنگ نمای خوب

قیمت سنگ نما

قیمت سنگ نما از متری ۲۰۰,۰۰۰ تا ۳,۵۰۰,۰۰۰ هزار تومان متفاوت است.

 • سنگ‌های کرم رنگ معمولی از ۲۵۰,۰۰۰ تومان تا ۷۰۰,۰۰۰ تومان.
 • سنگ‌های تراورتن زرد و قرمز از ۲۰۰,۰۰۰ تا ۴۰۰,۰۰۰ تومان.
 • سنگ‌های سیلور، دودی و خرمایی از ۴۳۰,۰۰۰ تومان تا ۸۰۰,۰۰۰ تومان.
 • سنگ‌های مکمل مثل طرح چوب، بازالت، مرمریت‌های شیاری و اسکراچ از ۳۰۰,۰۰۰ تا ۶۰۰,۰۰۰ تومان.
 • سنگ‌های تراورتن کرم خیلی روشن و سفید مثل عباس آباد، دره بخاری، میاندوآب، طبس، ابیانه و ارس از ۹۰۰,۰۰۰ تا ۳,۵۰۰,۰۰۰ تومان است.

قیمت تمام شده سنگ نما به عوامل مختلفی بستگی دارد که در اینجا به این موارد میپردازیم:

 1. معدن سنگ: کوپ خام برخی معادن به دلیل کیفیت خوب قیمت بالاتری نسبت به بقیه معادن دارند. البته همیشه کیفیت دلیل بر گران بودن این سنگ‌ها نیست و عواملی همچون برند بودن و تقاضای بالای آن سنگ، دلیل بر گران‌تر بودن آن سنگ‌ها است. بطور مثال سنگ‌های تراورتن عباس آباد، دره بخاری و حاجی آباد علاوه بر این‌که دارای کیفیت بالایی هستند به دلیل برند شدن و رنگ پرطرفداری که در بازار داخلی دارند از قیمت بالایی برخوردارند.
 2. کیفیت ساب و برش: این مورد نیاز به توضیح زیادی ندارد و هرچه کیفیت ساب و دقت برش بیشتر باشد سنگ مرغوب‌تر است و در قیمت گذاری نهایی تاثیر زیادری دارد.
 3. رنگ سنگ: در سورت بندی سنگ‌های تراورتن کرم و سفید رنگ عامل بسیار مهمی است. هر چه سنگ تراورتن نما روشن‌تر باشد قیمت بالاتری دارد. برای مثال واضح‌تر سنگ تراورتن عباس آباد کرم ممتاز ۹۰۰,۰۰۰ تومان قیمت گذاری می‌شود ولی سنگ تراورتن سفید سوپر از ۱,۶۰۰,۰۰۰ تا ۳,۰۰۰,۰۰۰ تومان، با اینکه هر دو سنگ از یک کوپ و یک معدن هستند و هزینه فراوری و برش هر دو یکی است.
 4. قد و پای سنگ: هرچقدر سنگ از قد و پای بالاتری برخوردار باشد و اصطلاحا شمش باشد قیمت بالاتری دارد.
 5. تخلخل و کیفیت رزین: در مورد سنگ‌های تراورتن که بیشتر برای نمای ساختمان استفاده می‌شوند این‌که کم سوراخ باشند و جنس استخوانی داشته باشند دارای مرغوبیت بیشتری هستند. ولی سنگ تراورتن بدون خلل و فرج نداریم پس رزینی که برای پر کردن این سوراخ‌ها استفاده می‌شود باید دارای کیفیت بالایی باشد که تشخیص این کیفیت در قیمت گذاری سنگ تاثیر به‌سزایی دارد.

"</p

خرید آنلاین سنگ نمای ساختمان

امروزه فروشگاه‌های اینترنتی کار انتخاب و خرید را بسیار آسان کرده‌اند. خرید آنلاین سنگ نمای ساختمان نیز مستثنی از آنها نیست. ازاین‌رو، شما می‌توانید به یکی از سایت‌های فروش آنلاین سنگ نمای ساختمان مراجعه کرده؛ سنگ نماهای ساختمان را به همراه توضیحات مشاهده کنید و باتوجه‌به قیمت، جنس سنگ، زیبایی ظاهری سنگ نمای موردنظر خود را انتخاب کنید. از مزایای خرید آنلاین سنگ نما این است که در مدت‌زمان کوتاه می‌توانید انواع مختلف سنگ نماها را مشاهده کرده و با مقایسه انواع آنها خرید خود را انجام دهید.خرید سنگ نما

راهنمای خرید سنگ نما با قیمت مناسب

افراد بسیاری به دنبال خرید سنگ نما ارزان قیمت هستند تا بتوانند هزینه‌های ساخت‌وساز ساختمان را مدیریت کنند. سنگ نما هر چه از جنس و مزیت‌های بیشتری برخوردار باشند، گران‌قیمت‌تر هستند. ازاین‌رو، هنگام خرید سنگ نما ویژگی‌ها و مشخصات سنگ را بررسی کنید. سپس، باید به این نکته توجه کنید که شما چه انتظاراتی از سنگ نما دارید و برای چه کاربردی از آن بهره می‌برید. نکات مهم در خرید سنگ نما ارزان‌قیمت عبارت‌اند از:

 • یکدستی طرح و رنگ سنگ نما در قیمت آن تأثیر بسیاری دارد. سنگ نماهای موجدار و هاله‌دار قیمت پایین‌تر و مناسب‌تری در مقایسه با سنگ نماهای یکدست دارند.
 • قبل از خرید سنگ نما باید این نکته را در نظر بگیرید که پروژه شما به چه مقدار سنگ نما نیاز دارد. در این صورت، میزان سنگ نمای موردنیاز به‌درستی بررسی و محاسبه شده؛ و در نتیجه، باتوجه‌به این میزان سنگ نما خریداری می‌شود. بنابراین، پس از پایان کار سنگ نمایی اضافه نمانده و هزینه بیشتری بابت آن پرداخت نکرده‌اید.
 • میزان تقاضای سنگ نما تأثیر بسزایی در قیمت‌گذاری آن دارند. امروزه، بیشتر افراد به دنبال خرید سنگ نمای رنگ روشن و سفید هستند. بنابراین، سنگ نماهای روشن و سفیدرنگ نسبت به سنگ‌های تیره‌رنگ متقاضی بیشتری دارند؛ و این عامل باعث افزایش قیمت سنگ‌های روشن و سفید شده است.

"</h2

فروش ویژه سنگ نمای ساختمان

امروزه فروشندگان و فروشگاه‌های سنگ نما به‌منظور پیشی گرفتن از یکدیگر به دنبال فروش ارزان سنگ نما هستند. ازاین‌رو، مشتری آن‌ها به دلیل کارهای ارزان‌قیمت افزایش‌یافته و فروش بیشتری را تجربه خواهند کرد. گرچه با قیمت پایین‌تری نسبت به دیگر فروشندگان برای فروش اقدام می‌کنند؛ اما افزایش مشتری و میزان فروش این اختلاف قیمت را جبران می‌کند. اکثر فروشندگان برای اینکه قیمت پایین خود را به اطلاع عموم مردم برسانند از عنوان‌های جذابی مانند فروش ویژه سنگ نما، پیشنهادهای داغ، حراج سنگ نما و ارزان بخرید بهره می‌برند. این فرصتی عالی برای خریداران سنگ نمای ساختمان است تا با پرداخت هزینه پایین‌تر خرید خود را انجام دهند.سنگ نما

خرید سنگ نمای ساختمان

برای خرید سنگ نما یک راز مهم وجود دارد؛ مانند اکثر متریال‌های دیگر، بهترین سنگ نما برای هر ساختمان متفاوت است. از فروشگاه اینترنتی آنلاین سنگ می‌توانید سنگ نما، از دسته سنگ‌ تراورتن، گرانیت، مرمریت، مرمر، سنداستون و لایم استون را تهیه کنید اما نکته مهم برای خرید سنگ نما، بررسی شرایط محیطی که در آن استفاده می‌شود تا اینکه با علم کامل بدانید کدام سنگ برای نمای ساختمان شما مناسب است. قبل از خرید سنگ نما باید با انواع آن و معایب و مزایای هر یک آشنا شد تا به انتخاب خوب رسید و با مرور زمان باعث نارضایتی نشود. موارد مهم که هنگام خرید سنگ نما باید بدانید:

 1. مقاوم در برابر شرایط جوی؛ باران، باد، طوفان، آفتاب و نور شدید خورشید
 2. متناسب با محیط انتخاب شود برای مثال برای سنگی کخ در مناطق ردیر استفاده میشود باید تخلخل کمی داشته باشد.
 3. وزن سنگ مورد بررسی قرار بگیرد.
 4. مقاوم در برابر ضربه و آتش سوزی.

سنگ نمای ساختمان، زیبایی نمای بیرونی آن را به دنبال دارد. علاوه بر زیبایی سنگ نما باید به نکات مهم دیگری اعم از مقاومت سنگ، نوع جنس، کاربری آن توجه کنید. پیش از اقدام به خرید سنگ نما باید انتظارات خود و نوع کاربری آن را برای خود مشخص کنید تا بتوانید انتخابی عالی و خریدی بی‌دردسر را تجربه کنید.

مشاوره رایگان خرید سنگ نما: mediasang.com

سوالات متداول قبل از خرید سنگ نما

 1. برای انتخاب سنگ نما چه مواردی مهم است؟ تخلخل سنگ برای چسبندگی به دیوار_ وزن سنگ _ مقاومت سنگ در برابر شرایط جوی _ مقاومت فشاری و استحکام سنگ _ تراکم سنگ _ جذب آب سنگ
 2. از لحاظ جنس کدام سنگ‌ها مناسب و کدام سنگ‌ها برای نما مناسب نیست؟ بهترین سنگ برای نما تراورتن است و استفاده از سنگ‌های مرمریت، گرانیت و مرمر توصیه نمی‌شود. در برخی از مناطق سنگ لایمستون و اگر نما در معرض نور مستقیم خورشید نباشد استفاده از سنگ مرمریت موردی ندارد.
 3. چرا قیمت سنگ نماها اختلاف زیادی با هم دارند؟ به دلیل اختلاف کیفیت جنس سنگ‌ها و هزینه‌های تولید در شهرهای مختلف قیمت سنگ‌ها تفاوت زیادی با هم دارند و هر چه سنگ یکدست‌تر، روشن،تر و از مقاومت بالاتری بخوردار باشد از قیمت بالاتری برخوردار است.
 4. چرا برخی از سنگ‌های نما شوره می‌زند و برای جلوگیری از آن به چه مواردی توجه کنیم؟ برخی از سنگ‌های تراورتن دارای مقداری نمک در عناصر خود هستند و در نگاه اول پس از تولید اصلا قابل تشخیص نیست. برای اینکه سنگ با این مورد نخرید حتما با متخصص مورد اعتماد مشورت کنید.
 5. هزینه نصب سنگ نما چقدر است؟ این هزینه در شهرهای مختلف متفاوت است و در سال ۱۴۰۲ از متری ۲۰۰ هزار تومان تا متری ۶۰۰ هزار تومان اجرت نصب سنگ نما هست.
 6. آیا امکان خرید اینترنتی سنگ نما وجورد دارد؟ بله در آنلاین سنگ این امکان فراهم شده تا قبل از خرید بصورت واضح عکس و فیلم سنگ‌ها ارسال شود و در صورت تایید ارسال شود. ولی پیشنهاد می‌شود برای خرید سنگ‌های نمای تراورتن بصورت حضوری خرید انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *